Серія спогадів і роздумів Романа Корогодського під загальною назвою «Брама світла» була задумана ним як портрет української інтелігенції XX століття в персоналіях. За життя Автора у створеному ним проекті «Українська модерна література» вийшов перший том «Батьки» — це спогади про його духовних батьків (знайомих, друзів, учителів) і на їхньому тлі — розповідь про власне становлення.
Після його раптової смерти друзі зібрали й доопрацювали ті матеріали, що частково вже були опубліковані, а частково зберігалися в архіві автора. Це спогади і роздуми про кращих представників покоління 60-70-х років XX століття — про поетів, художників, кіномистців, літературознавців, врешті політиків, на чиїх плечах постав дисидентський рух і які творили ґрунт для нинішньої незалежности України. Автор — дуже пристрасна й неординарна людина — сам був серед них, і його відверті й часом свідомо суб’єктивні спогади буде цікаво прочитати не лише старшому поколінню, яке ще добре пам’ятає своє існування в «імперії зла» — колишньому Радянському Союзові, а й молодим, для яких ці розповіді — вже давня історія, майже неймовірна.
Третій том — «Діти» — Р. Корогодський задумував як портрети новітньої генерації творчої інтелігенції України, з яких він багатьох знав, поважав і немало від них очікував. Чи вийде цей третій том? Хто допише ці портрети, коли не стало такого небайдужого дослідника?
Корогодський Роман. Брама світла: Шістдесятники / упоряд. М. Коцюбинська, Н. Кучер, О. Сінченко. — Львів: Видавництво Українського Католицького Університету, 2009. — 656 с. + Фотододаток 16 с.